I když člověk bude mít všechno, vždycky si najde důvod být nespokojený....

Charakteristika

19. června 2007 v 20:10 | e-linkay |  Článečky
Jelikož jsem ve znamení panny, tak je tu charakteristika tohoto znamení. No hodně věcí na mě celkem sedí :)
CHARAKTERISTIKA:
Lidé ve znamení Panny jsou velmi chytří i zruční a berou život z praktické stránky. I když si sami o sobě myslí, že mají velké ideály, není to pravda. Navenek působí měkce a laskavě, mají však silný sklon k egoizmu a ze všech mají nejraději sebe. Jsou tišší a klidní a zlost je u nich velmi vzácná. Jejich názory jsou dosti proměnlivé a lze je snadno ovlivnit.

Charakteristická je u mužů určitá zženštilost, u žen pak výrazná ženskost. Jsou značně změkčilí a aniž jim cokoliv chybí, namlouvají si, že jsou nemocní. I když nejsou zrovna hypochondry, nepřekypuje jejich vzhled životní radostí a působí poněkud zvadle.

Milují pořádek a systematickou práci. Umí si ji rozvrhnout a do všeho se snaží vnést metodický přístup. Manuelně jsou velmi šikovní a přesní. Z jejich přesnosti se však občas stává pedantnost. Je zajímavé pozorovat, jak jsou například popuzení nějakou maličkostí, například tím, že příbory jsou na stole položeny jinak, než je jejich představa. Také neskrblí kritickými připomínkami a každého poučují o tom, co by měl dělat a jak by se měl chovat.

Je proto velmi obtížné s nimi vyjít a střídání spolupracovníků a přátel je běžnou záležitostí. Jen rodinní příslušníci to mají obtížnější, pokud nejsou ochotni vše strpět nebo odhodláni trvale přetrhat svazky.

Rádi však pomáhají jiným a pokud chceme, můžeme vyslechnout i jejich praktické rady. Nemusí být vždy špatné. Mají výborný pozorovací talent a dokáží se zrakem propálit k podstatě věcí. Vše převažují jednou na misce praktických vah a podruhé na misce vah morálních, podle toho co se jim hodí.

Peněz si váží a dokáží s nimi docela dobře vyjít. Je to dáno i tím, že na život nemají přílišné nároky, i když dosti lpí na tom, aby věci, které mají byly kvalitní.

Nesnášejí prudké jednání a raději klidně čekají na příležitost v koutě. Ale pak ji nepustí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.